Masz problem z samochodem? Zadzwoń! Pomożemy, doradzimy! +48 516 433 422

pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8⁰⁰ do 17⁰⁰, w soboty od 9⁰⁰ do 14⁰⁰

Nasze usługi

"Nie możemy budować reputacji na tym, co mamy zamiar zrobić."
Henry Ford

Mechanika samochodowa. Powierzając nam swój samochód wykonamy dla Państwa szereg diagnoz i napraw z zakresu mechaniki samo­chodowej. Wymienimy oleje: silnikowy, w skrzyni biegów, w przekładni kierowniczej, układzie wspomagania i innych newralgicznych punktach pojazdu. Zmienimy także płyny eksploatacyjne w układzie chłodzenia, hamulcowym itp. By Wasz samochód dowiózł Was do celu i z powrotem zadbamy o jego rozrząd, sprzęgło, układ chłodzący, układ kierowniczy, układ wydechowy, układ zawieszenia, amortyzatory i inne ważne dla bezpie­czeństwa elementy pojazdu. W przypadku awarii lub niewłaściwej pracy silnika wykonamy jego naprawę albo remont.

Naprawa układów hamulcowych. Układ hamulcowy to jeden z najistotniejszych podzespołów samochodu. Jak powszechnie wia­domo niesprawne hamulce to tylko krok do wypadku. Zatem każdy kierowca powinien regularnie sprawdzać ich stan. Nie chodzi tu jedynie o właścicieli kilku­nastoletnich samochodów. Nawet w nowym samochodzie może zdarzyć się problem z układem ha­mulcowym. Dlatego tak ważne jest regularne jego przeglądanie. Taką usługę można powierzyć naszym specjalistom. Sprawdzimy jakość działania hamulców, skontrolujemy stan zużycia pod­zespołów i wymienimy je w razie potrzeby. Zbadamy szczelność elementów i połączeń w układzie hamowania, usuniemy niesprawności i zapowietrzenia. W przypadku aut z ukła­dem ABS sprawdzimy jakość jego działania i w razie potrzeby wykonamy regulacje lub naprawę. Zwrócimy Państwu pojazd przygotowany do odbycia dłuższej trasy np. wakacyjnego wyjazdu za granicę.

Naprawa zawieszenia. Zadaniem zawieszenia jest właściwe prowadzenie kół jezdnych pojazdu, tłumienie drgań pochodzących od nierówności jezdni oraz zapewnienie jak najlepszej przyczepności samochodu do nawierzchni. Zawieszenie składa się z wielu elementów, które w trakcie eksploatacji ulegają zużyciu. Mechanicy z SEBCAR przeprowadzą regularnie kontrolę podwozia Twojego samochodu, żeby uniknąć problemów na drodze. W trakcie kontroli zawieszenia zwracamy szczególną uwagę na takie elementy, jak: sworznie zwrotnic, tuleje metalowo-gumowe, sprężyny, amortyzatory, łożyska, poduszki i łączniki drążka stabilizatora. Z uwagi na zbliżoną żywotność części zawieszenia zalecamy wymieniać je parami. W przypadku amortyzatorów jest to obowiązkowe, gdyżż różnica w ich sprawności może być przyczyną nieprawidłowego zachowania samochodu na drodze. Każdą naprawę zawieszenia kończymy sprawdzeniem i ewentualną regulacją geometrii. Tę usługę zlecamy zaufanemu profesjonalnemu warsztatowi. Rozregulowana geometria zawieszenia jest powodem nadmiernego zużycia opon i znacząco pogarsza prowadzenie samochodu.

Serwis klimatyzacji. Układ klimatyzacji w Twoim samochodzie skazany jest na pracę w bardzo trudnych warunkach, w wysokich i niskich temperaturach, przy dużych różnicach ciśnień. Aby cieszyć się jej długim i efektywnym działaniem konieczne jest umiejętne jej używanie i regularne serwisowanie. Gdy szyby zachodzą parą a z układu przewietrzania wydobywa się nieprzyjemny zapach, są to wyraźne sygnały, że trzeba zainter­weniować i wybrać się do wyspecjalizowanego serwisu. Raz w roku powinno do­konać się standardowych czynności polegających na wymianie filtra kabinowego, czyszczeniu kanałów powietrznych, odgrzybienie parownika, sprawdzenie drożności kanału odpro­wadzającego skropliny z parownika klimatyzacji oraz oczyszczenie wlotów powietrza umieszczonych na zewnątrz pojazdu. Jeżeli pojazd użytkowany jest w warunkach podwyższonego zanieczyszczenia np. w dużym mieście, po bezdrożach, czy parkowany jest w otoczeniu drzew wymianę filtra oraz czyszczenie kanałów powin­niśmy wykonywać dwa razy w roku, najlepiej wczesną wiosną i jesienią. Co najmniej raz w roku układ klimatyzacji powinien być oczyszczony z wilgoci i uzupełniony w czynnik chłodzący do wymaganego po­ziomu. Takie czynności wykonamy dla Państwa w naszym warsztacie. Posiadamy odpowiednio prze­szkolony personel i profesjonalne narzędzia do wykonania takiej usługi.

Wulkanizacja, serwis ogumienia i sprzedaż opon. Opony pełnią jedną najważniejszych ról w pojeździe jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy. Przed wyruszeniem w podróż należy sprawdzić poziom ciśnienia w kołach, głębokość bieżnika, ogólny stan opon oraz stan koła zapasowego. Niedopompowane opony podczas jazdy nadmiernie się nagrzewają, co może skutkować ich wystrzałem przy dużej prędkości. W razie wątpliwości co do właściwego poziomu ciśnienia, który powinien być w naszych oponach, dobrze jest sprawdzić informacje zawarte w instrukcji pojazdu, na klapce wlewu paliwa lub skontaktować się ze specjalis­tycznym warsztatem. Warto również sprawdzić głębokość bieżnika. Można tego dokonać mierząc głębo­kość suwmiarką lub linijką. Najpewniejsza metoda to udać się do zakładu wyspecjalizowanego w serwi­sowaniu opon. Tam specjaliści sprawdzą dokładnie stopień zużycia, szczelność opon i zaworków. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek na drodze, szczególnie gdy podróżujemy za granicą, w zimną, deszczową noc. Nie zapomnijmy także o sprawdzeniu koła zapasowego. Sprawna, napompowana „zapa­sówka” jest Waszym zabezpieczeniem w przypadku załapania „kapcia” i nie zostaniecie unieruchomieni na trasie. Jadąc za granicę należy sprawdzić wymagania i przepisy dotyczące obowiązku posiadania opon zimowych, łańcuchów na koła i innych niezbędnych dla bezpieczeństwa elementów wyposażenia samochodu. Te i podobne informacje oraz szczegółowy przegląd opon uzyskacie Państwo odwiedzając nasz serwis. Posiadamy w ofercie szeroką gamę opon do samochodów osobowych i dostawczych. Dzięki naszemu doświadczeniu i śledzeniu corocznych, sezonowych testów opon jesteśmy w stanie optymalnie dobrać Państwu opony do waszego auta. W przypadku nie posiadania odpowiedniego miejsca na przechowanie opon sezonowych zrobimy to dla Was. Dzięki temu, że opony przechowujemy w dogodnych dla nich warunkach ich żywotność można znacząco przedłużyć.

Diagnostyka komputerowa. Diagnostyka komputerowa samochodów to usługa, której podstawowym celem jest ustalenie stanu technicznego pojazdu. Należy pamiętać, że pod­czas eksploatacji pojazdu powstają obciążenia, które wpływają nieuchronnie na jego elementy konstrukcyjne powodując ich powolne uszkadzanie. Następstwem tego oddziały­wania jest stopniowe pogarszanie się kondycji całego auta, która ma znamienny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i in­nych użytkowników dróg. Co gorsze znaczna większość usterek zauważana jest dopiero w momencie, gdy jej wpływ na stan tech­niczny auta jest już poważny i wymaga natychmiastowej interwencji specjalisty serwisu. Stąd zalecamy wszystkim kierowcom syste­matyczną kontrolę diagnostyczną, gdyż jest to jedyny sposób na uniknięcie przykrych sytuacji, w szczególności gdy planujecie Pań­stwo dłuższą podróż np. za granicę. Z przykrością przyznajemy, że usterki nie oszczędzają też użytkowników nowych aut, mimo iż ich producenci dostosowują się do współczesnych wymogów bezpieczeństwa, a także do indywidualnych potrzeb klientów wykorzystując nowoczesne rozwiązania techniczne. Nowinki technologiczne poprawiają, co prawda, komfort jazdy, lecz wyższy stopień wykorzy­stania elektroniki w pojeździe powoduje większą awaryjność samochodów. Decydując się na zakup nowoczesnego samochodu musimy nauczyć się korzystania z możliwości jakie nam on daje, a także regularnie kontrolować stan poszczególnych jego ele­mentów i w razie potrzeby korzystać z usług serwisu diagnostyki komputerowej. Wykonując dla Państwa usługę diagnostyki kompu­terowej w naszym zakładzie korzystamy ze specjalistycznych i zaawansowanych technologicznie urządzeń wyposażonych w zestawy odpowiednich czujników zintegrowanych z aplikacją komputerową, która gromadzi i analizuje dane. Stąd jesteśmy w stanie określić stopień zużycia większości podzespołów w Państwa samochodzie i zareagować naprawą lub wymianą na długo przed ich awarią. Koszt takiego badania jest niewielki w porów­naniu do ilości problemów jakie jest w stanie „zafundować” Wam nie działające niewielkie pudełko z elektroniką w połowie trasy na wymarzony urlop.

Serwis i sprzedaż akumulatorów Centra i Exide. Powszechnie uważa się, że najtrudniejszym okre­sem dla akumulatora jest sezon zimowy, a w środku lata nie dochodzi do samo rozładowania. Nic bardziej mylnego! Rozładowany akumulator to poważny kłopot na urlopowym wyjeździe. Często zda­rza się, że po jednorazowym przejechaniu kilkuset kilometrów samochód „odpoczywa” na hotelowym parkingu przez dobrych kilka lub kilkanaście dni. W takiej sytuacji nietrudno o rozładowanie, a orga­nizowanie prostownika lub kabli rozruchowych w środku lata może skutecznie zmącić zasłużony od­poczynek. Bez względu na porę roku warto odwiedzić warsztat serwisowy i zbadać kondycję naszej „baterii”. Koszt niewielki a pożytek z tego ogromny. Dzięki tej usłudze można zawczasu dowiedzieć się, że warto już wymienić nasz „zbiornik energii elektrycznej” na nowy. Dlaczego? Pamiętajmy, że przeciętny jego żywot to 3-5 lat. Kupując akumulator trzeba zwrócić uwagę, aby miał identyczne parametry elektryczne, zbliżony kształt i wymiary oraz końcówki biegunowe umiejscowione jak w oryginale. Decydując się na zakup u nas nie musicie Państwo pamiętać o tych sprawach. Nasz personel dobierze odpowiedni model pasujący najlepiej do Państwa samochodu. W naszym serwisie znajdziecie Państwo szeroką gamę markowych aku­mulatorów poznańskiej Centry w oferowanych przystępnych cenach.

Sprzedaż części zamiennych. Auto Serwis SEBCAR od wielu lat współpracuje z czołowymi dostawcami części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. Zaopa­trujemy się tam zarówno w części oryginalne jak i certyfikowane zamienniki, nie ustępujące jakościom oryginałom. Polityka rabatowa tych firm daje nam możliwość zaoferowania Państwu części zamienne na bardzo korzystnych warunkach, w większości przypadków korzystniejsze niż u źródła. Zapraszamy do konsultacji i porównania cen.

Przeglądy okresowe Spore grono właścicieli samochodów traktuje przeglądy okresowe jak zło konieczne. Pamiętają o nich, dopóki zmuszają ich do tego warunki gwarancji. Później, jak twierdzą, to tylko marnowanie pieniędzy. Tymczasem specjaliści uważają inaczej: więcej traci się na usuwaniu awarii spowodowanych zaniedbaniem, niż unikając ich. Im starszy samochód, tym mniejszą wagę przykłada się do przeglądów. Gdy kupuje się używane, kilkuletnie auto, mające na liczniku 40-50 tys. km, często zapomina się o nich w ogóle. Wielu kierowców pamięta jeszcze o wymianie oleju, ale poza tym przyprowadzają samochód do auto serwisu tylko wtedy, gdy się popsuje. Tymczasem wielu napraw moż­na by uniknąć, regularnie wykonując okresowe przeglądy.

Przeważnie przeglądy są wyznaczane na czas wymiany oleju: co 10-15 tys. km. Zależy to od poziomu technologicznego pojazdu. Im nowocześniejsze auto, tym dłuższe są okresy między przeglądami. Nie można więc zakładać, że skoro jeden samochód może jeździć na przeglądy co 15 albo 20 tys. km, to tak samo można postępować z autem, które, według producenta, powinno pojawiać się w stacji serwisowej po przejechaniu 10 tys. km. Producenci dobrze wiedzą jak długo można eksploatować poszczególne podzespoły i lepiej wierzyć im na słowo.

Każdy samochód powinien podlegać okresowej kontroli podzespołów i materiałów eksploatacyjnych, które, w zależności od wyniku przeglądu, podlegają wymianie lub naprawie. Zespół Auto Serwisu SEBCAR oferuje 3 rodzaje przeglądów okresowych:

picture

SEBCAR Autoserwis

ul. Astrów 6, 91-857 Łódź
tel. +48 516 433 422
e-mail: sebcar@sebcar.pl